Виникнення та перспективи розвитку необанкінгу в Україні

new site

Даний сайт більше не оновлюється!
Новий сайт журналу знаходиться за адресою https://visnyk.lnup.edu.ua/

 

Вісник ЛНАУ: Економіка АПК 2020 №27: 117-120

Виникнення та перспективи розвитку необанкінгу в Україні

О. Клебан М. Томашівська Г. Марутяк О. Тур Вишнянський коледж Львівського НАУ

https://doi.org/10.31734/economics2020.27.117

Анотація

Розглянуто основні передумови виникнення необанкінгу в Україні та світі. Визначено основні цілі і завдання діяльності віртуальних банків. Проаналізовано динаміку основних показників банківської діяльності за останній період та охарактеризовано необанкінг у розвинених країнах.

Досліджено основні моменти та передумови виникнення віртуальних банків у світі та Україні. Розглянуто основні праці вітчизняних і зарубіжних учених, проаналізовано практичні напрацювання і нормативно-правову базу державного регулювання означеної галузі.

Вивчено вплив впровадження необанків у банківську сферу, зокрема через застосування фінансових роботів-консультантів, використання криптовалюти, Р2Ркредитування. Проаналізовано попит віртуальних банків, який ґрунтується на застосуванні зовсім нових інструментів фінансово-кредитного механізму.

Виділено основні переваги віртуальних банків перед традиційними, які базуються на зручності й оптимальності системи фінансових послуг, залученні нових інструментів фінансово-кредитного механізму. Підкреслено, що вищі відсоткові ставки та нижчий рівень комісії або взагалі її відсутність виступають ключовим елементом, який свідчить про переваги віртуального банкінгу.

Зазначено, що важливим показником, який свідчить про доцільність застосування необанкінгу є зручний і зрозумілий формат та сучасний інтерфейс для клієнтів, а також високий рівень обслуговування і підтримки користувачів банківських послуг. Визначено, що відсутність паперового документообороту, верифікація документів в онлайн-режимі, можливість перегляду інформації про свої рахунки і трансакції з мобільного телефону в режимі реального часу, а також блокування своєї картки в один клік виступають визначальними важелями у бік привабливості й практичності віртуальних банків.

Встановлено основні чинники та передумови для подальшого розвитку віртуального банкінгу в Україні та світі.

Ключові слова

віртуальний банк, банківська система, інтернетбанкінг, необанк, фінансові технології

Повний текст

pdf

Посилання

  1. Беззуб Р. Ю. Проблеми розвитку необанків в Україні. Розвиток банківських послуг та інновацій в циф¬ровій економіці: матеріали наук.-практ. інтерн. конф. студ. аспір. і молод. вчених. Київ: КНЕУ, 2019. С. 57–59.
  2. Городянська Л. В. Особливості функціону¬вання необанків. Фінансово-кредитні системи в умовах зміни ділових циклів: міжнар. наук.-практ. Інтернет-конф. Київ, 2019. С. 141–143.
  3. Гут Л. В. Необанки: зарубіжний та вітчиз¬няний досвід функціонування. Фінансово-кредитні системи в умовах зміни ділових циклів: міжнар. наук.-практ. Інтернет-конф. Київ, 2019. С. 143–145.
  4. Інфографічний довідник «FintechGuide 2018»: BusinessViews. 2018. URL: https://businessviews. com.ua/ru/the-infographics-report-fintech-guide-2018/ (дата звернення: 10.06.2020).
  5. Озерчук О. В. On-lineбанки: зарубіжний дос¬від. Фінансово-кредитні системи в умовах зміни діло¬вих циклів: міжнар. наук.-практ. Інтернет-конф. Київ, 2019. С. 147–149.
  6. Офіційний сайт GOBankingRates | Perso¬nalFinanceSiteToHelpYouFind. URL: https: //www. gobankingrates. com/ (дата звернення: 10.06.2020).
  7. Стечишин Т. Б. Необанки: особливості орга¬нізації та перспективи розвитку в Україні. Розвиток банківських послуг та інновацій в цифровій економіці: матеріали наук.-практ. інтерн. конф. студ. аспір. і молод. вчених. Київ: КНЕУ, 2019. С. 147–150.
титулка Екон