Діяльність Львівської торгово-промислової палати у системі чинників розвитку підприємництва в регіоні

new site

Даний сайт більше не оновлюється!
Новий сайт журналу знаходиться за адресою https://visnyk.lnup.edu.ua/

 

Вісник ЛНАУ: Економіка АПК 2019 №26: 61-65

Діяльність Львівської торгово-промислової палати у системі чинників розвитку підприємництва в регіоні

Н. Маркович, к. е. н.
ORCID ID: 0000-0001-6725-1355
Львівський національний аграрний університет

https://doi.org/10.31734/economics2019.26.061

Анотація

Розглянуто особливості господарської діяльності торгово-промислової палати у системі факторів розвитку підприємництва. Досліджено значення організації для суспільства, її функції та завдання в економіці країни. Здійснено аналіз доходів торгово-промислової палати за напрямами діяльності. Показано, що торгові палати є потужними багатофункціональними об’єднаннями ділових кіл, які сприяють активізації зовнішньої торгівлі держави, реальній та ефективній підтримці українських товаровиробників та агробізнесу зокрема. Обґрунтована діяльність Львівської торгово-промислової палати у вирішенні актуальних проблем агробізнесу регіону з метою поліпшення результатів виробничо-господарської діяльності та піднесення регіонального АПК.

Здійснено грунтовний аналіз виробничо-господарської діяльності аграрних формувань Львівщини. Обґрунтована особлива роль дрібнотоварного сектору в системі аграрного вироб¬ництва регіону, який за сучасних умов значною мірою формує рівень продовольчого забезпечення населення за цілою низкою видів сільськогоспо¬дарської продукції, характер соціального розвитку села та стримує еміграційні процеси. Аналіз валової продукції засвідчив про плавне заміщення дрібнотоварного сектору у сільському господарстві Львівщини потужними сільськогосподарським підприємствами. Встановлено, що виробничо-господарська й фінансова діяльність сільськогосподарських підприємств вимагає інновацій та нововведень. І хоча виручка від реалізованої продукції в динаміці зростає, це ще не свідчить про фінансові успіхи галузі.

Доведена об’єктивна необхідність стосовно активізації ефективної співпраці торгово-промислової палати з аграрними формуваннями на регіональному рівні з метою виведення їх із площини ринкової спонтанності і загрозливого впливу агрохолдингових структур та формування динамічної й конкурентоспроможної стратегії їхнього розвитку на перспективу, в тому числі на міжнародній арені.

Ключові слова

підприємництво, торгово-промислова палата, господарська діяльність підприємств, бізнес-середовище, співпраця

Повний текст

pdf

Посилання

  1. Александрова Б. В. Зарубіжний досвід діяльності Торгово-промислових палат та перспективи його застосування в Україні. Бізнесінформ. 2013. № 12. С. 73–78.
  2. Болдир Г. М. Моделі поведінки торгово-промислової палати як інформаційного агента в системі взаємодії бізнесу та влади. Вісник економічної науки України, 2009. № 1 (15). С. 39–43.
  3. Губені Ю. Е. Підприємництво. Львів: Українські технології, 2012. 568 с.
  4. Звіт про результати роботи у 2018 році. Львівська торгово-промислова палата. URL: https://lcci.com.ua/ (Дата звернення: 30.06.2019).
  5. Науменко С. В. Регіональна палата – ключ до нових ринків. Діловий вісник. 2003. № 4 (107), с. 22–23.
  6. Сільське господарство Львівської області: стат. збірник, 2018. Львів: Головне управління статистики у Львів. обл., 2018. 183 с.
  7. Торгово-промислова палата України. URL: http://www.ucci.org.ua (дата звернення: 30.06.2019).
  8. Ходько Н., Балдич Н., Чорній Л. Мале і середнє підприємництво в Україні: стан розвитку та регіональні відмінності (2010–2014 роки). Київ, 2015. 96 с.

Стаття надійшла 18.07.2019

титулка Екон