Особливості активізації інвестиційної діяльності аграрного сектору Львівщини

new site

Даний сайт більше не оновлюється!
Новий сайт журналу знаходиться за адресою https://visnyk.lnup.edu.ua/

 

Вісник ЛНАУ: Економіка АПК 2019 №26: 44-47

Особливості активізації інвестиційної діяльності аграрного сектору Львівщини

І. Більський, к. е. н.
ORCID ID:0000-0002-3683-8935
Р. Попівняк, к. е. н.
ORCID ID:0000-0003-0258-3994
Львівський національний аграрний університету

https://doi.org/10.31734/economics2019.26.044

Анотація

Висвітлено основні особливості інвестиційної сільськогосподарської діяльності. Вони зумовлені специфікою аграрного виробництва. Визначено основні завдання управління інвестиційною діяльністю в галузі створення інфраструктури інвестиційного ринку, пріоритетні напрями вкладення інвестицій: створення умов для залучення позабюджетних джерел фінансування інвестицій, в тому числі вільних коштів населення, іноземних інвестицій та інвестицій з інших регіонів країни. Пріоритетним напрямом інвестування виробництва, насамперед іноземним капіталом, залишаються об’єкти незавершеного будівництва.

Наголошено на створенні спеціальних бірж та відповідних комерційних банків для фінансування потрібних об’єктів, акціонерами якого є також і закордонні фірми, розробленні пільгової системи оподаткування, яку застосовуватимуть до банків реального сектору з метою його розвитку. Емісія цінних паперів як засіб залучення додаткових інвестиційних ресурсів дасть змогу ефективніше залучити банківські кредити з високою відсотковою ставкою. Наявність у системі агровиробництва власників землі, майна, грошових заощаджень сприятиме залученню вільних ресурсів в економічний оборот. Розглянуто питання страхування ризиків у період здійснення інвестиційної діяльності через організацію Фонду державних гарантій на основі дерегуляції економіки. Активізація інвестиційного процесу на Львівщині має передбачати як залучення державних коштів, так і коштів населення та іноземних інвестицій у відповідні проекти.

Окреслено низку особливостей інвестиційної діяльності сільськогосподарських підприємств за чинниками впливу на інвестиційний клімат, цілями, напрямами та особливостями інвестиційної діяльності. Виділено основні проблеми гальмування інвестиційної діяльності сільськогосподарських підприємств. Інвестиційну діяльність аграрного сектору слід розглядати як сукупну оцінку учасників процесу з вкладення власного капіталу, вона є процесом здійснення додаткових вкладень і найефективніших засобів збільшення виробництва продукції. Аграрне виробництво характеризується негативним інвестиційним іміджем, але високим інвестиційним потенціалом.

Важливо формувати сприятливі умови для інвестиційної діяльності, додатково заохочувати іноземний бізнес, максимально використовувати місцеві переваги, узгоджувати економічні інтереси потенційних інвесторів та різноманітні інтереси регіону.

Ключові слова

інвестиційна діяльність, сільськогосподарські підприємства, особливості інвестування, інвестиційна політика, привабливість, проблеми

Повний текст

pdf

Посилання

  1. Антонечко Т., Пруненко Д., Уткін О., Жиляков О. Фактори, що впливають на іноземні інвестиції. Фінанси України. 2002. № 10. С. 35–40.
  2. Більський І., Дудяк Р. Використання елементів контролінгу в стратегії розвитку аграрного виробництва. Вісник ЛНАУ: економіка АПК, 2016. № 23(1). С. 52–56.
  3. Вітков М. С. Розвиток інвестиційної політики в сільському господарстві України. Економіка АПК. 2005. № 11. С. 53–57.
  4. Кисіль М. І. Інвестиційна привабливість сільського господарства регіону. Економіка АПК. 2014. № 8. С. 44–46.
  5. Павлишенко М. М. Механізм дії закону єдності товарного і грошового обігу в аграрному секторі. Вісник ЛДАУ: економіка АПК. 2005. № 12. С. 192–195.
  6. Шосталь С. О. Активізація інвестиційного процесу в Україні: проблеми та шляхи їх розв’язання. Статистика України. 2008. № 3. С. 119–123.

Стаття надійшла 16.07.2019

титулка Екон