Сучасний стан зовнішньоекономічної діяльності у Львівській області

new site

Даний сайт більше не оновлюється!
Новий сайт журналу знаходиться за адресою https://visnyk.lnup.edu.ua/

 

Вісник ЛНАУ: Економіка АПК 2019 №26: 40-43

Сучасний стан зовнішньоекономічної діяльності у Львівській області

О. Брух, к. е. н.
ORCID ID: 0000-0003-1117-0454
Львівський національний аграрний університет

https://doi.org/10.31734/economics2019.26.040

Анотація

Зовнішньоекономічна діяльність здійснюється в різних видах: експорт та імпорт товарів, послуг, капіталів, робочої сили, наукова та науково-виробнича кооперація, міжнародні фінансові, кредитні та розрахункові операції тощо. Саме в процесі зовнішньоекономічної діяльності вирішуються важливі економічні проблеми: забезпечення недостатніми ресурсами, новітнім обладнанням і технологіями. Вихід на зовнішні ринки спонукає виробників до підвищення ефективності виробництва та конкурентоспроможності продукції. Пріоритети розвитку міжнародного ринку впливають на зміни структури національних економік. Зовнішньоекономічна діяльність характеризується складним переплетінням і взаємообумовленістю різного роду відносин між господарюючими суб’єктами: правових, виробничих, організаційних, економічних та екологічних. До того ж ці відносини з часом під впливом політичних, економічних та інших чинників набувають нового змісту.

У сучасних умовах господарювання питання зовнішньоекономічної діяльності області за ринкової трансформації економіки є досить актуальними. Останніми роками ситуація ускладнилася у напрямі міжнародних зв’язків між багатьма країнами-партнерами, що складалися впродовж десятиліть, і спонукала українських товаровиробників до пошуку нових можливостей на світовому ринку. Для цього необхідна експортна стратегія країни, що спрямовуватиметься на посилення позицій українського виробника на світових ринках, яка дасть змогу об’єднати зусилля, мобілізувати ресурси та ефективно працювати над новими, кращими можливостями для українських експортерів з метою підвищення престижу України у світі.

Розглянуто та проаналізовано сучасний стан експорту та імпорту товарів, визначено географічну структуру зовнішньої торгівлі товарами Львівщини, основні тенденції й характерні риси. Крім того, показано динаміку прямих іноземних інвестицій у регіон та виокремлено проблемні питання й перспективи, пов’язані з інвестиційними надходженнями.

Ключові слова

зовнішньоекономічна діяльність, зовнішня торгівля, експорт, імпорт, інвестиції, країни-партнери

Повний текст

pdf

Посилання

  1. Божидарнік Т. В., Левчук В. Ю. Діагностика інноваційного потенціалу регіону. Соціально-економічна мотивація інноваційного розвитку регіону: монографія / за заг. ред. О. В. Прокопенко. Суми: СумДУ, 2012. С. 31–56.
  2. Брояка А. А. Оцінка та шляхи підвищення ефективності зовнішньоекономічної діяльності підприємства. Наукові праці Полтавської державної аграрної академії. Серія: Економічні науки. Полтава, 2012. Вип. 5, т. 2. С. 46–51.
  3. Созанський Л. Й. Оцінка експортно-імпортних операцій у промисловості Львівської області (за товарними групами). URL: http://ird.gov.ua/irdp/e20160601.pdf (дата звернення: 22.04.2019).
  4. URL: https://www.lv.ukrstat.gov.ua/ukr/si/inf_2009.php?vid=1&code=10&show=1&show1=1 (дата звернення: 22.04.2019).
  5. URL: http://database.ukrcensus.gov.ua/statbank_lviv/Database/06INVEST/databasetree_uk.asp (дата звернення: 22.04.2019).

Стаття надійшла 16.07.2019

титулка Екон