Активізація підприємницької діяльності об’єднаних територіальних громад в умовах різноукладності

new site

Даний сайт більше не оновлюється!
Новий сайт журналу знаходиться за адресою https://visnyk.lnup.edu.ua/

 

Вісник ЛНАУ: Економіка АПК 2019 №26: 5-10

Активізація підприємницької діяльності об’єднаних територіальних громад в умовах різноукладності

К. Васьківська, д. е. н.
ORCID ID: 0000-0002-1615-3488
В. Науменко, А. Довбенко, Д. Шуєва
Львівський національний університет імені Івана Франка

https://doi.org/10.31734/economics2019.26.005

Анотація

Підкреслено важливість активізації підприємницької діяльності об’єднаних територіальних громад в умовах децентралізації. Зазначено, що розвиток підприємницької діяльності слід розглядати в контексті функціонування об’єднаних територіальних громад. Підкреслено, що кожна територіальна одиниця виступає частиною більшої соціально-економічної системи, що обумовлює існування чинників, які впливають на формування підприємницького середовища громади і, або залежать від впливу та дій органів місцевого самоврядування, або відповідний вплив на них відсутній. Наголошено на пріоритетності збалансованого розвитку територіальної громади як соціально-економічної системи, який ґрунтується на визначенні сталості розвитку територіальної громади як стратегічного завдання функціонування органів самоврядування та динамічній рівновазі як основі розвитку громади. Підприємництво розглянуто як інструмент зростання зайнятості на території громади та джерело підвищення дохідності місцевого бюджету і жителів території, тобто як засіб підвищення якості життєдіяльності населення. Виокремлено проблеми, які негативно впливають на розвиток підприємництва об’єднаних територіальних громад: відсутність налагодженої та ефективної системної координації дій зацікавлених сторін, до яких належать центральні та місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, громадські об’єднання підприємців, міжнародні організації, проекти міжнародної технічної допомоги, які реалізовуються на території України; неузгодженість державної політики у сфері розвитку підприємництва та нестабільність і непередбачуваність регуляторного середовища, в якому функціонують суб’єкти підприємництва. На основі врахування практики країн, котрі характеризуються суттєвими успіхами в питанні розвитку підприємництва, виділено основні напрями активізації підприємницької діяльності об’єднаних територіальних громад, а саме: створення сприятливих економічних умов розвитку підприємств, розширення доступу малого і середнього підприємництва до фінансування, спрощення податкового адміністрування для підприємств, популяризація підприємницької культури та розвиток підприємницьких навичок, інвестиційно-інноваційна діяльність підприємств.

Ключові слова

напрями активізації, підприємницька діяльність, об’єднані територіальні громади, податкове адміністрування, інвестиційно-інноваційна діяльність, підприємницька культура

Повний текст

pdf

Посилання

  1. Васьківська К. В., Децик О. І. Інвестиційна діяльність суб’єктів підприємництва в системі бізнес-адміністрування: монографія / за заг. ред. К. В. Васьківської. Львів: ГАЛИЧ-ПРЕС, 2019. 192 с.
  2. Звіт про виконання бюджету Львівської області станом на 01.04.2017 року. URL:http://www.treasury.gov.ua/reg/control/lviv/uk/publish/category/199995 (дата звернення: 03.04.2019).
  3. Ливдар М. В., Пелехата О. В., Івахів М. А. Модернізація міжбюджетних відносин в умовах фінансової децентралізації. Молодий вчений. 2018. № 5 (1). С. 302–310. URL: httр://nbuv.gоv.uа/UJRN/mоlv_2018_5(1)__77 (дата звернення: 16.06.2019).
  4. Патицька Х.О. Фінансова децентралізація як основа формування самодостатніх територіальних громад. Ефективна економіка. 2015. №10. URL: http://www.economy.nayka.com.ua/pdf/10_2015/ 57.pdf (дата звернення: 14.02.2019).
  5. Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів щодо податкової реформи: Закон України № 71 VIII від 28.12.2014 року. URL: http:// zakon3.rada.gov.ua/laws/show/72019 (дата звернення 17.08.2019).

Стаття надійшла 29.08.2019

титулка Екон