СИСТЕМИ ОПОДАТКУВАННЯ НЕРУХОМОСТІ В ЄВРОПЕЙСЬКИХ КРАЇНАХ

new site

Даний сайт більше не оновлюється!
Новий сайт журналу знаходиться за адресою https://visnyk.lnup.edu.ua/

 

Вісник ЛНАУ: Архітектура і сільськогосподарське будівництво 2019 №20: 142-146

СИСТЕМИ ОПОДАТКУВАННЯ НЕРУХОМОСТІ В ЄВРОПЕЙСЬКИХ КРАЇНАХ

Н. Шпік, к. е. н.
Львівський національний аграрний університет

https://doi.org/10.31734/architecture2019.20.142

Анотація

Розкривається система податків різних країн. Податок, сплачений на нерухомість, займану для цілей торгівлі, бізнесу, професійної діяльності, може слугувати підставою вирахування для податку на доходи компаній. Важливим показником впливу на нерухомість є зміни законодавства в країні. Закони про податки і про житло є особливо мінливими.

Розглянуто зарубіжний досвід організації місцевого оподаткування. Місцеві податки та збори у деяких європейських державах є основою дохідної частини місцевих бюджетів. Сьогодні надзвичайно важливим є вивчення досвіду зарубіжних країн з цього питання та його впровадження у сфері використання місцевих податків в Україні.

Охарактеризовано податкові повноваження органів місцевого самоврядування. Якщо земельна ділянка призначена служити будові, то об’єктом оподаткування є будова (прибутковість будови). У всіх випадках місцева влада планує ставку податку виходячи з передбачуваних бюджетних витрат (під час визначення бюджету на майбутній рік) і обсягу наявної бази оподаткування. Ставки не можуть перевищувати законодавчо встановленого максимуму.

Одним із чинників, що останнім часом визначають напрями реформування податків на доходи в постсоціалістичних країнах – нових членах ЄС, є податкова конкуренція, спрямована на створення найсприятливіших умов для залучення прямих іноземних інвестицій.

Досвід формування місцевих бюджетів у зарубіжних країнах свідчить про те, що роль власних джерел наповнення місцевих бюджетів неодмінно повинна зростати.

У практиці зарубіжних країн податком на особисте майно обкладають майно фізичних осіб за вирахуванням зобов’язань, що виникають у зв’язку з володінням цим майном.

Але також існують країни, де податок на нерухомість становить незначну питому вагу у надходженнях місцевих бюджетів, − це Данія, Фінляндія, Греція та Люксембург. У цих країнах він складає менше ніж 10 % обсягу власних надходжень.

Ключові слова

оподаткування, податкова ставка, державний податок, нерухомість, майно, місцеві органи влади, земельна ділянка, будівля, комерція

Повний текст

pdf

Посилання

  1. Гостєва О. Ю. Місцеві податки в зарубіжних країнах: досвід та напрями застосування в Україні. Економіка та право. 2016. № 3 (45). С. 134–138.
  2. Тофан І. М. Аграрна політика Європейського Союзу. Збірник наукових праць Таврійського дер¬жавного агротехнологічного університету: економічні науки. Мелітополь, 2010. № 8. С. 311–316.
  3. [Електронний ресурc]. URL: http://news. finance.ua/ ua/2/0/all/2012/01/31/267697 (дата звернення: 14.06.2019).
  4. [Електронний ресурс]. URL: http://www. sta.lviv.ua/ index.php?id=697 (дата звернення: 14.06.2019).
  5. [Електронний ресурc]. URL: http://ukrexport. gov.ua/ukr/ ogladeconomiki/aus/681.html (дата звернення: 16.06.2019).
титулка Буд