РІЕЛТОРСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ ЯК ВИД ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ У БУДІВНИЦТВІ

new site

Даний сайт більше не оновлюється!
Новий сайт журналу знаходиться за адресою https://visnyk.lnup.edu.ua/

 

Вісник ЛНАУ: Архітектура і сільськогосподарське будівництво 2020 №21: 137-140

РІЕЛТОРСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ ЯК ВИД ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ У БУДІВНИЦТВІ

Шпік Н., к. е. н.
Львівський національний аграрний університет

https://doi.org/10.31734/architecture2020.21.137

Анотація

Розкривається поняття ріелторської діяльності, хто такий ріелтор, його плюси і мінуси у підприємницькій діяльності. У зв’язку з відсутністю або недостатньою правовою базою діяльності агентств нерухомості в Україні, сьогодні дуже складно розібратися в їх статусі та мірі відповідальності перед клієнтами, хоча в Україні діє Закон України «Про ріелторську діяльність».

У світовій практиці агентство нерухомості визначається як організація (підприємство, установа), діяльністю якої є посередницькі послуги при здійсненні операцій на ринку нерухомості. Працівник агентства нерухомості називається ріелтор або агент з нерухомості.

Описано послуги, які здійснюють ріелтори-професіонали: інформаційні послуги (надання клієнту інформації про всі можливі пропозиції на ринку нерухомості, показ об’єктів, домовленість з нотаріусом, надання транспорту і приміщення для переговорів), консультації (знання всіх юридичних, технічних і економічних нюансів, пов’язаних з об’єктами нерухомості, і надання клієнтам відповідних консультацій), посередницькі операції і торговельна діяльність.

Дається характеристика ріелтора як фахівця, який, як правило, добре орієнтується у правовому полі, юридичному проведенні операцій з нерухомістю, архітектурі, будівельній справі, оцінці технічного стану об’єктів нерухомості, майнових прав і бізнесу та має уявлення про управління об’єктами нерухомості, знає основи бухгалтерського обліку і оподаткування, розуміється в будівельних матеріалах, маркетингу ринку нерухомості і володіє англійською мовою.

Поряд із ріелторською (підприємницькою) діяльністю працює і девелопмент нерухомості, який на ринку нерухомості займає не останнє місце. Девелопмент як форма підприємницької діяльності виражається в інвестиційному процесі розвитку (створення) об’єктів нерухомості, включаючи підбір учасників, проєктування, будівництво, фінансування, управління тощо.

Розкривається значення девелопменту як якісного перетворення нерухомості, що забезпечує зростання її вартості, і як професійної діяльності з організації та управління процесами девелопменту, які передбачають певні етапи розвитку.

Ключові слова

ріелтор, ріелторська діяльність, агентство, нерухомість, девелопмент

Повний текст

pdf

Посилання

  1. Асаул А. Н., Иванов С. Н., Старовойтов М. К. Экономика недвижимости: учеб. для вузов. 2009. 304 с. URL: http://www.aup.ru/books/m491/ (дата обращения: 22.11.2019).
  2. Наявко І. Правове регулювання діяльності агентств нерухомості. URL: http://yurradnik.com.ua/stati/d0-bf-d1-80-d0-b0-d0 (дата звернення: 01.12.2019).
  3. Про ріелторську діяльність: Закон України від 22.11.2011 р. URL: https://www.obozrevatel.com/realty/news/zakon-ukrani-pro-rieltorsku-diyalnist.htm (дата звернення: 01.12.2019).
  4. Стерник Г. М., Стерник С. Г., Тулинова Н. В. Девелопмент недвижимости: учеб. пособие. 2016. URL: https://rucont.ru/file.ashx?guid=cf2fa99c-b0af-40bc-a82d-9050e07d3e70 (дата обращения: 22.11.2019).
  5. Цивільний кодекс України. URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/435-15/ed20060220/stru (дата звернення: 24.11.2019).
титулка Агро.інж. досл.