ШЛЯХИ ВИРІШЕННЯ ОСНОВНИХ ПРОБЛЕМ ОБ’ЄДНАНИХ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД У ГАЛУЗІ ЗЕМЛЕУСТРОЮ

new site

Даний сайт більше не оновлюється!
Новий сайт журналу знаходиться за адресою https://visnyk.lnup.edu.ua/

 

Вісник ЛНАУ: Архітектура і сільськогосподарське будівництво 2020 №21: 128-131

ШЛЯХИ ВИРІШЕННЯ ОСНОВНИХ ПРОБЛЕМ ОБ’ЄДНАНИХ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД У ГАЛУЗІ ЗЕМЛЕУСТРОЮ

Черечон О., к. е. н.
Львівський національний аграрний університет

https://doi.org/10.31734/architecture2020.21.128

Анотація

У статті подано динаміку формування об’єднаних територіальних громад, яка свідчить, що процес децентралізації в Україні продовжується. Значно активізувався процес приєднання сусідніх сільських та селищних рад до об’єднаних територіальних громад та до міст обласного значення. Визначено регіони-лідери та регіони-аутсайдери у формуванні об’єднаних територіальних громад. Серед сформованих об’єднаних територіальних громад майже 10 % території залишається без затверджених проєктних генеральних планів громад. До низки проблемних входить і Львівська область.

Ідея передачі земель, розроблений механізм, вигоди сьогодні і в майбутньому видаються досить логічними і послідовними. Але реально громади зіштовхуються зі спектром проблем, якими не можна нехтувати. Тепер формування об’єднаних територіальних громад в Україні та початок їх діяльності відбуваються в умовах, коли органи місцевого самоврядування не мають повної та актуальної інформації про наявні земельні ресурси. Проаналізовано коло основних проблем землеустрою в громадах та обґрунтовано алгоритми їх вирішення.

Запропоновано розроблення видів землевпорядної документації, необхідної для організації екологобезпечного землекористування та інвестиційної привабливості об’єднаних територіальних громад, а саме: створення схем сучасного і перспективного використання земель та організації території об’єднаних територіальних громад; створення схеми обмежень у використанні земель об’єднаних територіальних громад; створення схеми запланованих заходів щодо раціонального використання та охорони земель, на якій відображено серед іншого: земельні масиви, що підлягають рекультивації, осушувальні землі та проблеми меліорації, лісосмуги.

Ключові слова

землеустрій, об’єднана територіальна громада, земельні ресурси, схема, перспективний план, використання земель, охорона земель

Повний текст

pdf

Посилання

  1. Борщ Г. А., Вакуленко В. М., Гринчук Н. М. та ін. Ресурсне забезпечення об’єднаної територіальної громади та її маркетинг: навч. посіб. Київ, 2017. 107 с.
  2. Моніторинг процесу децентралізації влади в Україні. URL: https://decentralization.gov.ua/uploads/library/file/526/10.01.2020 (дата звернення: 20.01.2020).
  3. Новаковський Л., Новаковська І. Формування об’єднаних територіальних громад і проблеми їх землевпорядкування. Економіст. 2018. № 8. С. 11-16.
  4. Практичний інструментарій управління землями об’єднаних територіальних громад. URL: https://old.decentralization.gov.ua/pics/attachments/ Praktychnyy_instrumentariy_upravlinnya_zemlyamy (дата звернення: 17.12.2019).
  5. Про добровільне об’єднання територіальних громад: Закон України. URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/157-19 (дата звернення: 10.01.2020).
титулка Агро.інж. досл.