ДОСВІД УПРАВЛІННЯ ТА ВЕДЕННЯ КАДАСТРУ ВТОРИННИХ РЕСУРСІВ У КОРОЛІВСТВІ ШВЕЦІЇ

new site

Даний сайт більше не оновлюється!
Новий сайт журналу знаходиться за адресою https://visnyk.lnup.edu.ua/

 

Вісник ЛНАУ: Архітектура і сільськогосподарське будівництво 2020 №21: 113-117

ДОСВІД УПРАВЛІННЯ ТА ВЕДЕННЯ КАДАСТРУ ВТОРИННИХ РЕСУРСІВ У КОРОЛІВСТВІ ШВЕЦІЇ

Ступень М., д. е. н.
Львівський національний аграрний університет,
Ступень Н., д. е. н.
НУ «Львівська політехніка»,
Радомський С., к. е. н.
Львівський національний аграрний університет,
Пересоляк В., к. н. з держ. упр.
ДВНЗ «Ужгородський національний університет»

https://doi.org/10.31734/architecture2020.21.113

Анотація

У статті проаналізовано проблеми функціонування й динаміку реформування управління та ведення кадастру вторинних ресурсів у Королівстві Швеції. Наведено наукові парадигми аналізу використання вторинних ресурсів Королівства Швеції.

Вторинні, або техногенні, ресурси щорічно «відтворюються» великими темпами і займають все більше нових територій природних ландшафтів. Темпи зростання обсягів відходів у промислово розвинених країнах світу удвічі перевищують динаміку матеріального виробництва і природного приросту населення. У кожній цивілізованій країні накопичення твердих промислових та побутових відходів спричинює ризики виникнення екологічних катастроф, тому проблема їх утилізації вимагає свого вирішення. Не є винятком й Україна.

Створення та ведення кадастру вторинних ресурсів на рівні держави уможливлює ухвалення управлінських рішень щодо запобігання екологічним катастрофам та повернення техногенних ландшафтів до попереднього стану.

На прикладі Королівства Швеції розглянуто, як з прийняттям цілеспрямованих державних управлінських рішень змінюється філософія суспільства щодо поводження з вторинними ресурсами та ведення їх кадастру. Проблеми використання вторинних (техногенних) ресурсів залишаються одними з найважливіших як із погляду підвищення ефективності управління, так і створення кадастру вторинних ресурсів для покращання екологічної ситуації навколишнього середовища.

Концепцію з управління та використання вторинних ресурсів досліджували у своїх працях Н. Робінсон, С. Бєляєв, Р. Берлінг, Г. Виговська, Т. Галушкін, О. Губанов, Н. Зіновчук, О. Кашенко, В. Кислий, Л. Мельник та інші вчені. У цих працях проаналізовано необхідність створення та ведення кадастру вторинних (техногенних) ресурсів.

Метою статті є вивчення та детальний аналіз досвіду управління та ведення кадастру вторинних ресурсів у Королівстві Швеції.

Ключові слова

кадастр, відходи, вторинні ресурси, рeциклінг

Повний текст

pdf

Посилання

  1. Робинсон Н. Правовое регулирование природопользования и охраны окружающей среды в США: пер. с англ. / под ред. О. С. Колбасова и А. С. Тимошенко; послесл. О. С. Колбасова. Москва: Прогресс, 1990. 528 с.
  2. Науково-популярний блог. URL: http://www.npblog.com.ua/index.Php/ ekologiya/vtorinni-resursi.html (дата звернення: 25.10.2019).
  3. Как в Швеции борются с мусором. URL: https://ru.sweden.se/ljudi/musor-ili-ty-kto-kogo (дата обращения: 27.10.2019).
  4. The dark truth behind Sweden's 'revolutionary' recycling schemes. URL: http://www.independent.co.uk/voices/sweden-recyclingrates-revolutionary-dark-truth-behind-uk-wales-incinerationa7471861.html (Last accessed: 22.10.2019).
  5. Для чого Швеція скуповує сміття? Світовий досвід боротьби зі звалищами. URL: https://www.ukrinform.ua/rubric-economy/2039097-dla-cogo-svecia-skupovue-smitta-svitovij-dosvid-borotbi-zi-zvalisami.html (дата звернення: 22.10.2019).
  6. Сміттєвий завод біля дому: три міфи про утилізацію відходів у Швеції. URL: https://www.eurointegration.com.ua/articles/2018/11/9/7089174/ (дата звернення: 23.10.2019).
  7. Resource Recovery to Approach Zero Municipal Waste. URL: www.routledge.com › book (Last accessed: 24.10.2019).
титулка Агро.інж. досл.