ОСОБЛИВОСТІ СПРИЙНЯТТЯ СИСТЕМИ АРХІТЕКТУРНИХ ПЕРЕТВОРЕНЬ НАВКОЛИШНЬОГО ПРОСТОРУ (на прикладі Прикарпаття)

new site

Даний сайт більше не оновлюється!
Новий сайт журналу знаходиться за адресою https://visnyk.lnup.edu.ua/

 

Вісник ЛНАУ: Архітектура і сільськогосподарське будівництво 2020 №21: 81-83

ОСОБЛИВОСТІ СПРИЙНЯТТЯ СИСТЕМИ АРХІТЕКТУРНИХ ПЕРЕТВОРЕНЬ НАВКОЛИШНЬОГО ПРОСТОРУ (на прикладі Прикарпаття)

Н. Савчак, к. т. н.
Львівський національний аграрний університет
Р. Савчак, аспірант
НУ «Львівська політехніка»

https://doi.org/10.31734/architecture2020.21.081

Анотація

Запропоновано теоретичну оцінку особливостей сприйняття системи архітектурних перетворень навколишнього простору. Розглянуто сучасні будівлі, які не завжди вписуються у навколишнє середовище й не доповнюють його, а навпаки, спотворюють, вносячи своєрідний хаос. Звернено увагу на візуалізацію навколишнього простору відносно часу, періоду, місця сприйняття.

Досліджено етнографічне районування території Прикарпаття, для якого характерні такі схеми розселення як витягнутість вздовж рік і доріг, скупченість поселення, безсистемна розкиданість у долинах і на схилах гір.

Вказано на низький рівень естетичного вирішення архітектури передмістя через зубожіння та правовий нігілізм українців у дотриманні чинного законодавства під час забудови.

Наведено низку чинників системи архітектурних перетворень навколишнього простору, які визначають доцільність їхнього розташування, особливості проєктування та зовнішнього вигляду, що у свою чергу говорить про сприйняття їхніх особливостей.

Проаналізовано завдання теми дослідження. Звернуто увагу на формування особливостей сприйняття системи архітектурних перетворень навколишнього простору, введено в науковий обіг деякі особливості його сприйняття. Обґрунтовано необхідність врахування різних особливостей та чинників, що впливають на побудову навколишнього простору загалом.

Здійснено оцінку сприйняття системи архітектурних перетворень, а саме перетворень які залежать від: планувальної організації навколишнього простору; візуалізації навколишнього простору відносно місця сприйняття; зони спостереження.

Висвітлено та встановлено тенденції розвитку особливостей сприйняття системи архітектурних перетворень у просторі й середовищі поміж населеними пунктами, які стирають «грані» між містом і селом.

Ключові слова

простір, сприйняття, особливості, архітектурні перетворення

Повний текст

pdf

Посилання

  1. Савчак Н., Савчак Р. Особливості архітектурно-планувальної організації простору громадських будівель і споруд між різними населеними пунктами (на прикладі Прикарпаття). Матеріали ХVІІІ Міжнар. наук.-практ. форуму, присвяч. пам’яті інженера Ярослава Зайшлого (20–22 вересня 2017 р., м. Львів). Львів, 2007. С. 345–349.
  2. Савчак Н. С. Естетичні рішення у просторі розвитку архітектури громадських будівель і споруд поміж містом і селом. Вісник Львівського національного аграрного університету: архітектура і сільськогосподарське будівництво. 2009. № 10. С. 180–183.
  3. Посацький Б. С. Формування архітектурного образу міста: навч. посіб. Київ: ІСДО, 1993. 368 с.
  4. Савчак Н. С. Подібності та відмінності формування архітектури в поселеннях і поза їх межами (на прикладі Прикарпаття). Вісник Львівського національного аграрного університету: архітектура і сільськогосподарське будівництво. 2013. № 14. С. 142–145.
  5. Кучерявий В. П. Урбоекологія: підручник. Львів : Світ, 1999. 359 с.
титулка Агро.інж. досл.