ВИПРОБУВАННЯ ДЕРЕВ’ЯНИХ ДВОТАВРОВИХ БАЛОК КАРКАСНИХ БУДИНКІВ

new site

Даний сайт більше не оновлюється!
Новий сайт журналу знаходиться за адресою https://visnyk.lnup.edu.ua/

 

Вісник ЛНАУ: Архітектура і сільськогосподарське будівництво 2020 №21: 41-46

ВИПРОБУВАННЯ ДЕРЕВ’ЯНИХ ДВОТАВРОВИХ БАЛОК КАРКАСНИХ БУДИНКІВ

Б. Демчина, д.т.н.
М. Сурмай, к.т.н.
Л. Вознюк, к.т.н.
І. Данкевич, к.т.н.
Я. Шидловський, аспірант
Національний університет «Львівська політехніка»

https://doi.org/10.31734/architecture2020.21.041

Анотація

Будівельні конструкції з деревини мають низку переваг порівняно з іншими матеріалами. Їхні невелика питома вага, низька теплопровідність та екологічність, радіопрозорість і корозійна стійкість істотно знижують вартість та підвищують ефективність споруд. Технології склеювання деревини дають змогу виготовити конструкції будь-яких розмірів та форм. Так з’явилася нові ефективніші балки – двотаврові з фанерною або ОСБ-стінкою та поясами із цільної або клеєної деревини. Така конструкція значно легша й дешевша порівняно з балками із суцільним дерев’яним прямокутним перерізом аналогічної несучої здатності, а виготовлення не потребує складних та вартісних пристроїв.

Розглянуто випробування двох двотаврових балок, що складалися із ОСБ-стінки, вкладеної в пази дерев’яних поясів. Сумісну роботу поясів та стінки забезпечували з допомогою поліуретанового клею. Балки випробовували як вільнооперті однопролітні з навантаженням у третинах прольоту. Визначено несучу здатність, прогин і деформації в зонах розтягу та стиску для кожного зразка та проаналізовано отримані експериментальні дані. Розглянуто результати експериментальних досліджень відповідно до схеми випробування. Руйнування обох балок відбулося в місці стикування плит ОСБ-стінки з поступовою появою тріщин у поясах. Експериментальні дані прогинів та відносних деформацій залежно від навантаження показано на графіках. Встановлено момент втрати стійкості балок з площини. Обчислено граничне розрахункове навантаження із та без розкріплення балок за довжиною. Матеріали дослідження та наведені рекомендації можуть зацікавити спеціалістів у галузі проєктування.

Ключові слова

дерев’яні конструкції, ОСБ-плита, міцність та деформативність, канадська технологія будівництва, каркасний будинок

Повний текст

pdf

Посилання

  1. ДБН В.2.6-161:2017. Конструкції будинків і споруд. Дерев'яні конструкції. Основні положення. Київ: Мінрегіонбуд України, 2017. 111 с.
  2. ДБН В.1.2-2:2006. Навантаження і впливи. Норми проектування. Київ: Мінбуд України, 2006. 75 с.
  3. ДСТУ Б В.1.2-3:2006. Прогини і переміщення. Вимоги проектування. Київ: Мінбуд України, 2006. 15 с.
  4. Кліменко В. З. Розрахунок елементів із клеєної деревини на поздовжньо-поперечний згин. Промислове будівництво та інженерні споруди. 2013. № 3. С. 39–45.
  5. Конструкции из дерева и пластмасс. Примеры расчета и конструирования : [учеб. пособие для вузов] / под ред. проф. Иванова В. А., 3-е изд., перераб. и доп. Киев: Вища шк., 1981. 392 с.
титулка Агро.інж. досл.