АНАЛІЗ ПОШКОДЖЕНЬ ЗАЛІЗОБЕТОННИХ РАМ ГОТЕЛЮ «ДНІСТЕР» У М. ЛЬВОВІ

new site

Даний сайт більше не оновлюється!
Новий сайт журналу знаходиться за адресою https://visnyk.lnup.edu.ua/

 

Вісник ЛНАУ: Архітектура і сільськогосподарське будівництво 2020 №21: 27-33

АНАЛІЗ ПОШКОДЖЕНЬ ЗАЛІЗОБЕТОННИХ РАМ ГОТЕЛЮ «ДНІСТЕР» У М. ЛЬВОВІ

С. Віхоть, к. т. н.
Ю. Вибранець, к.т.н.
Національний університет «Львівська політехніка»
С. Бурченя, к. т. н.
Львівський національний аграрний університет

https://doi.org/10.31734/architecture2020.21.027

Анотація

У процесі будівництва готелю «Дністер» у м. Львові (на незавершеній стадії будівництва) в ригелях рам 1975 р., за неповного експлуатаційного навантаження, було виявлено тріщини.

Аналіз результатів технічного обстеження показав, що в усіх прольотах ригелів наявні характерні наскрізні косі тріщини в зонах максимальної поперечної сили, й ширина розкриття цих тріщин (до 1,0 мм) значно перевищує допустиму величину за чинними нормами проєктування для стадії експлуатації, що й призвело до аварійного стану й необхідності підсилення конструкцій.

Для безпечної експлуатації розроблений варіант підсилення залізобетонних рам МС-1 будівлі готелю.

Виконані підсилення, які передбачали розширення колони на рівні другого поверху і влаштування затяжок й межах консолей на рівні третього поверху, не забезпечили надійної експлуатації балки. По це свідчать гіпсові маяки, нанесені на тріщини в балках у 1975 і 2006 роках, на яких виявлено тріщини. Аналіз фільмування тріщин показав, що в усіх прольотах ригелів наявні характерні наскрізні косі тріщини в зонах максимальної поперечної сили, й ширина розкриття цих тріщин (до 1,3 мм) значно перевищує (у чотири рази!) допустиму величину за чинними нормами проєктування для стадії експлуатації.

За повторного обстеження конструкцій рами (2015 рік) виявлено суттєві відхилення від проєкту у стиках збірних колон, тож проєктом було передбачено комплексне підсилення колон і ригелів. На жаль, таке підсилення не виконує достатньою мірою заданих завдань. Вважаємо за необхідне виконати додаткове підсилення залізобетонного ригеля підкосами з боку консольних ділянок із безпосереднім обетонуванням металевих обойм.

Виконане підсилення забезпечить нормальну подальшу експлуатацію балки й будівлі загалом. Мета підсилення – влаштування додаткових опор, які б не змінили наявної розрахункової схеми роботи залізобетонного ригеля. За включення в повну роботу елементів підсилення зменшуються опорні згинальні моменти. Додатково влаштована арматура і мати забезпечують несучу здатність конструкції.

Ключові слова

армування балки, залізобетон, технічне обстеження, підсилення, несуча здатність

Повний текст

pdf

Посилання

  1. Дорошкевич Л. О., Максимович С. Б., Максимович Б. Ю. Аналіз причин аварійного стану залізобетонних ригелів рам готелю «Дністер» в м. Львові. Проблеми теорії і практики будівництва: Вісник Державного університету «Львівська політехніка». 1997. т. 4. С. 34–39.
  2. Дорошкевич Л. О., Максимович С. Б., Максимович Б. Ю. Аналіз причин аварійного стану залізобетонних двоконсольних ригелів рам будинку готелю. Будівельні конструкції: Вісник НДІБК. 1999. Вип. 51. С. 95–102.
  3. ДСТУ Б В.2.7-170: 2006. Бетони. Методи визначення середньої густини.
  4. ДСТУ Б В. 2.6-2: 2009. Конструкції будинків і споруд. Вироби бетонні і залізобетонні. Загальні технічні умови.
  5. СНиП 2.03.01-84* «Бетонные и железобетонные конструкции».
  6. Нормативні документи з питань обстежень, паспортизації, безпечної та надійної експлуатації виробничих будівель і споруд / Державний комітет будівництва, архітектури та житлової політики України. Київ, 1997.
  7. ДСТУ-Н Б В.1.2-18: 2016. Настанова щодо обстеження будівель та споруд для визначення та оцінки технічного стану.
  8. Положення про систему технічного обслуговування, ремонту та реконструкції жилих будівель в містах і селищах України. КДП-204/12.-Україна, 193-91. Київ,1991.
  9. ENV 1992-1-1:1991: Eurocode 2. Design of concrete structures. Part 1-1: General rules and rules for Buildinigs: European Prestandart. 225 p.
  10. ЕN 1993-1-11:2007 Eurocode 3: Design of steel structures – Part 1-11: Design of structures with tension components.
титулка Агро.інж. досл.