Технічне забезпечення як складова підвищення ресурсного потенціалу фермерських господарств

new site

Даний сайт більше не оновлюється!
Новий сайт журналу знаходиться за адресою https://visnyk.lnup.edu.ua/

 

Вісник ЛНАУ: Економіка АПК 2017 №24: 134-138

Технічне забезпечення як складова підвищення ресурсного потенціалу фермерських господарств

О. Прокопишин, к. е. н.
Львівський національний аграрний університет

Анотація

Обґрунтовано роль технічного забезпечення в підвищенні якості використання ресурсного потенціалу фермерських господарствв. Проаналізовано забезпеченість фермерських господарств Львівської області технічними засобами. Виявлено, що сформований склад техніки фермерських господарств переважно не відповідає структурі та розмірам землекористування. Наявна техніка характеризується великим фізичним зносом, знижується її технічна готовність. Технічне оновлення фермерських господарств є можливим тільки за умов стабільної державної підтримки.

Ключові слова

фермерське господарство, технічне забезпечення, коефіцієнт відтворення технічних засобів, тракторозабезпеченість

Повний текст

pdf

Посилання

  1. Бурковський І. Д. Поліпшення технічного обслуговування аграрного сектору економіки / І. Д. Бурковський // Економіка АПК. – 2005. – № 9. – С. 19–23.
  2. Підлісецький Г. М. Підвищення рівня фондооснащеності аграрного виробництва як основа зростання його ефективності / Г. М. Підлісецький, М. М. Могилова // Економіка АПК. 2009. – № 12. – С. 21–28.
  3. Проблеми реалізації технічної політики в агропромисловому комплексі // [Я. К. Білоусько, В. О. Бурилко, В. О. Галушко та ін.] ; за ред. Я. К. Білоуська. – К. : ННЦ «Інститут аграрної економіки», 2007. – 216 с.
  4. Саблук П. Т. Формування міжгалузевих відносин : проблеми теорії та методології / П. Т. Саблук, М. Й Малік, К. І. Валентинов. – К. : ІАЕ, 2002. – 204 с.
  5. Соловей Д. Ю. Аналіз кон’юнктури ринку сільськогосподарської техніки в Україні / Д. Ю. Соловей, Я. К. Білоусько // Економіка АПК. – 2014. – № 12. – С. 40–44.
  6. Фермерські господарства Львівщини : стат. зб. – Львів : ГУСуЛО, 2016. – 111 с.
титулка Агро.інж. досл.