ВАЖЛИВІСТЬ ВИКОРИСТАННЯ ФІНАНСОВОГО МОНІТОРИНГУ В ХОДІ ЗДІЙСНЕННЯ ФІНАНСОВОГО КОНТРОЛІНГУ

new site

Даний сайт більше не оновлюється!
Новий сайт журналу знаходиться за адресою https://visnyk.lnup.edu.ua/

 

Вісник ЛНАУ: Економіка АПК 2018 №25: 61-64

ВАЖЛИВІСТЬ ВИКОРИСТАННЯ ФІНАНСОВОГО МОНІТОРИНГУ В ХОДІ ЗДІЙСНЕННЯ ФІНАНСОВОГО КОНТРОЛІНГУ

О. Шолудько, к. е. н.
С. Онисько, к. е. н.
О. Грицина, к. е. н.
Львівський національний аграрний університет

https://doi.org/10.31734/economics2018.25.061

Анотація

Сільськогосподарські підприємства визначають конкретні методи та інструменти фінансового управління. З огляду на це особливого значення набувають питання теоретичного обґрунтування та практичного втілення у фінансовому управлінні ідей контролінгу, а також встановлення його ефективного взаємозв’язку з фінансовим моніторингом діяльності сільськогосподарських підприємств.

Моніторинг фінансової діяльності підприємства необхідно проводити на різних стадіях фінансового управління для прийняття ключових управлінських фінансових рішень у ході фінансового контролінгу.

Оптимальний процес фінансового управління діяльністю сільськогосподарського підприємства повинен охоплювати такі послідовні етапи фінансового контролінгу: фінансове планування; визначення мотиваційних чинників діяльності сільськогосподарського підприємства; організація виробництва та збуту; контроль, здійснюваний в ході контролінгу за допомогою фінансової діагностики.

Моніторинг як елемент, властивий системі управління, здійснюється за допомогою безперервних контролінгових заходів за показниками фінансового стану, які повинні відповідати встановленим рівням.

Моніторинг фінансового стану є важливим напрямом фінансового контролінгу діяльності підприємства. Це підтверджує важливість його проведення та вживання заходів для стабілізації фінансово-господарської діяльності. Результати, отримані в ході моніторингу фінансової стійкості, дадуть змогу: з’ясувати рівень фінансової залежності й автономності підприємства; контролювати рівень фінансової самостійності підприємства; перевіряти, чи обґрунтовано та ефективно здійснювався розподіл фінансових ресурсів.

Ключові слова

фінансове управління, фінансовий моніторинг, фінансовий контролінг, фінансовий стан, фінансова стійкість

Повний текст

pdf

Посилання

  1. Балануца О. О. Особливості формування системи фінансового моніторингу в Україні. Інвестиції: практика та досвід. 2011. № 6. С. 38–40.
  2. Беклимишев А. В. Создание системы финансового мониторинга. Бухучет в строительных организациях. 2010. № 5. С. 51.
  3. Бланк И. А. Антикризисное финансовое управление предприятием. Київ, 2006. 672 с.
  4. Гулько Л. Г. Організаційно-економічний механізм фінансового моніторингу в суб’єктів первинного фінансового моніторингу. Глобальні та національні проблеми економіки, 2015. № 5. С. 863–866.
  5. Орлюк О. П., Воронова Л. К., Заверуха І. Б. та ін. Фінансова енциклопедія. Київ, 2008. 472 с.