РОЗВИТОК ІНФОРМАЦІЙНОГО СУСПІЛЬСТВА І ОСВІТА

new site

Даний сайт більше не оновлюється!
Новий сайт журналу знаходиться за адресою https://visnyk.lnup.edu.ua/

 

Вісник ЛНАУ: Економіка АПК 2018 №25: 48-50

РОЗВИТОК ІНФОРМАЦІЙНОГО СУСПІЛЬСТВА І ОСВІТА

І. Іваницький, к. е. н.
Львівський національний аграрний університет

https://doi.org/10.31734/economics2018.25.048

Анотація

Розглянуто питання розвитку інформаційного суспільства. Новим ступенем у розвитку цивілізації є інформаційне суспільство, яке характеризується збільшенням ролі інформації і знань у житті суспільства, зростанням частки інформаційних комунікацій. Інформаційне суспільство відмінне від попередніх, оскільки тут основним чинником виступають нематеріальні складові – знання та інформація, в процесі отримання, опрацювання, зберігання та видачі яких зайнята більшість членів суспільства. Проте в інформаційному суспільстві виробництво інформації не витісняє матеріальне виробництво, а надбудовується над ним і стимулює його розвиток. Тому потрібно говорити не про саме інформаційне суспільство, а про поєднання індустріальних та інформаційних чинників розвитку і функціонування суспільства.

Інформаційне суспільство вносить якісні зміни і в методологію сучасної освіти: знання формують основу для реалізації потреб освіти і складають один із найважливіших виробничих чинників. В інформаційному суспільстві економіка країни зазнає зміни й трансформується в економіку, засновану на інформації і знаннях, інтелектуальних інформаційних технологіях, і підтримується розвиненою людиною. Ці тенденції в економіці вимагають нових видів освіти, етичної компетентності та інфраструктури, що підтримує процес постійного вдосконалення знань і умінь. Освіта в інформаційному суспільстві – це середовище інформаційного обміну, що передбачає не лише засвоєння, а й передачу та генерування нової інформації в обмін на отриману, а також продукування знань.

Розкрито основні проблеми інформатизації освіти. В умовах інформаційного суспільства навчальний заклад кардинально змінює такі свої основні складові, як організаційна структура, методи і форми навчання. Привабливою і доступною стає дистанційна форма навчання через засоби інтернету, що дає змогу заощаджувати час і кошти, сприяє підвищенню якості освіти. Освіта в інформаційному суспільстві повинна сприяти появі нових технологій, що пришвидшують рух суспільства. У сфері освіти має відбуватися оцінка і корекція ціннісних орієнтирів суспільства.

Ключові слова

інформація, інформаційне суспільство, інформаційні технології

Повний текст

pdf

Посилання

  1. Баєв О. О. Доступ до електронно-інформаційної інфраструктури та технологій в Україні. Інформація і право. 2011. № 2. С. 98–102.
  2. Голобуцкий А. Украина на пути к Глобальномуинформационному обще-ству: доповідь на ІХ Міжнар. наук.-практ. конф. «Розбудова інформаційного суспільства: ресурси і технології». URL: http://www.e-ukraine.org.ua/publications/e-goverment/UINTEI-Golob.htm (дата звернення: 20.06.2018).
  3. Жук М. В. Сучасна українська освіта за умов конкуренції інформаційних потоків. URL: http://www.dlab.kiev.ua/ ITEA2006/ paper/ Zhuk.doc (дата звернення: 20.06.2018).
  4. Новицький А. М. Феномен «інформаційного суспільства» як об’єкт наукового дослідження. Інформація і право. 2011. № 1. С. 25–29.
  5. Пархоменко О. В. Інформаційно-знаннєве суспільство: проблеми, особливості. Науково-технічна інформація. 2010. № 1. С. 3–6.