РОЗВИТОК ТУРИЗМУ НА МІЖНАРОДНОМУ РІВНІ

new site

Даний сайт більше не оновлюється!
Новий сайт журналу знаходиться за адресою https://visnyk.lnup.edu.ua/

 

Вісник ЛНАУ: Економіка АПК 2018 №25: 107-113

РОЗВИТОК ТУРИЗМУ НА МІЖНАРОДНОМУ РІВНІ

Р. Дудяк, к. е. н.
О. Піскун
Львівський національний аграрний університет
С. Бугіль, к. е. н.
Львівський національний університет ім. І. Франка

https://doi.org/10.31734/economics2018.25.107

Анотація

Охарактеризовано сутність міжнародного туризму. Розглянуто основні проблеми та визначено чинники розвитку, під впливом яких формується сфера міжнародного туризму.

Швидкість пересування туристів до територій багато в чому визначається розвитком наземного, повітряного, водного транспорту. Стрімкому розвитку міжнародного туризму наприкінці ХХ сторіччя сприяв інтенсивний розвиток повітряного транспорту, в результаті чого зросли як кількість, так і дальність мандрівок.

Другим важливим чинником є розвиток туристичної інфраструктури, яку складають передусім організатори туризму (туроператори і турагенції), а також готелі, підприємства ресторанного господарства, розважальні заклади.

Своєрідним прискорювачем розвитку міжнародного туризму стали процеси інформатизації суспільства та розвиток інформаційно-комунікаційних технологій. Особливого значення для конкурентоспроможності країни на ринку міжнародного туризму набувають інфраструктура інформаційно-комунікаційних технологій, розвиток мережі Інтернет і доступність до неї, розробка та запровадження програмного забезпечення, розвиток електронної комерції.

Одним із вирішальних чинників є цінова доступність. Вартість туристичних путівок загалом, а також ціни на проживання, проїзд, користування окремими видами послуг зокрема визначають цінову конкурентоспроможність міжнародного туризму.

Від ресурсного потенціалу залежить розвиток і привабливість туристичної сфери. Враховуючи специфіку туристичної послуги, яка виявляється у значній ролі людини в процесі її надання, одним із визначальних чинників є людські ресурси. Однією з важливих складових ресурсного потенціалу країни є природні ресурси. Наявність природних об’єктів всесвітньої спадщини, розмаїття флори та фауни, сприятливі кліматичні умови підвищують зацікавленість туристів до країни, а отже, сприяють розвиткові міжнародного туризму в ній.

Окремим чинником розвитку міжнародного туризму є відкритість кордонів. Доступність до ринків, належна ефективність митного адміністрування та імпортно-експортних процедур, адміністративна прозорість кордонів, розвинута інфраструктура цивільної авіації та наземного транспорту, доступність і якість транспортних послуг, інформаційно-комунікаційна інфраструктура, політико-правове забезпечення пересування, рівень охорони і безпеки характеризують високий рівень відкритості країни для міжнародної торгівлі та розвитку міжнародного туризму.

Доведено важливу роль розвитку міжнародного туризму для економіки країни. Узагальнено пропозиції щодо перспективи розвитку сфери туризму в Європі та світі.

Ключові слова

туризм на міжнародному рівні, туристичний потенціал, туристична сфера, туристична галузь, туристична інфраструктура

Повний текст

pdf

Посилання

  1. Зайцева В., Корнівєнко О. Міжнародний туризм та глобалізація в сучасному світі. Вісник Запорізького національного університету. 2012. № 2(8). С. 55–65.
  2. Міжнародний туризм. URL: http://wikipedia.org (дата звернення: 15.03.2018).
  3. Абрамов В. В., Тонкошкур М. В. Історія туризму. Харків, 2010. 294 с.
  4. Дядечко Л. П. Економіка туристичного бізнесу. Київ: Центр учбової літератури, 2009. 224 с.
  5. Офіційний сайт Державного комітету статистики України. URL: http: // www. ukrstat.gov.ua/ (дата звернення: 15.03.2018).
  6. Карачина Н., Савіцька О. Розвиток міжнародного туризму в Україні у контексті світової інтеграції. Молодий вчений. 2014. № 5(08). С. 109–11.
титулка Екон