АКТУАЛЬНІ АСПЕКТИ ВДОСКОНАЛЕННЯ КООПЕРАЦІЇ УКРАЇНСЬКИХ АГРОВИРОБНИКІВ ВІДПОВІДНО ДО МІЖНАРОДНОГО ДОСВІДУ

new site

Даний сайт більше не оновлюється!
Новий сайт журналу знаходиться за адресою https://visnyk.lnup.edu.ua/

 

Вісник ЛНАУ: Економіка АПК 2018 №25: 56-59

АКТУАЛЬНІ АСПЕКТИ ВДОСКОНАЛЕННЯ КООПЕРАЦІЇ УКРАЇНСЬКИХ АГРОВИРОБНИКІВ ВІДПОВІДНО ДО МІЖНАРОДНОГО ДОСВІДУ

Р. Андрушко, к. е. н.
З. Мирончук, к. е. н.
Львівський національний аграрний університет

https://doi.org/10.31734/economics2018.25.056

Анотація

Досліджено досвід кооперативного руху в країнах із розвинутою економікою та розроблено рекомендації щодо його застосування в Україні з врахуванням європейських технічних правил, норм і стандартів щодо якості сільськогосподарської продукції для забезпечення зростання загальної ефективності економіки, підвищення якості товарів і послуг. Інноваційному розвитку кооперації в країнах ЄС сприяє те, що держава впродовж перших п’яти років функціонування кооперативів фінансує адміністративні витрати та утримання спеціалістів, котрі допомагають освоювати і застосовувати в межах кооперативного об’єднання нові технології для покращання якості продукції; кооперативам надають позики за пільговою відсотковою ставкою; у разі перевиробництва кооперативи одержують фінансування для вилучення надлишкової продукції з ринку, що сприяє збалансуванню попиту і пропозиції. Євроінтеграція сприятиме зростанню продуктивності економіки й темпів технологічної модернізації під впливом конкуренції на європейському ринку та забезпеченню вільного доступу до новітніх технологій, капіталу, інформації, підвищенню кваліфікації робочої сили за умови її вільного руху в межах єдиного ринку, створенню сприятливішого інвестиційного середовища. У ЄС вживають заходи державної підтримки агровиробників, діють квотування виробництва, експортні субсидії, імпортні тарифні квоти та інтенсивний тарифний і нетарифний захист внутрішнього ринку. Ця система динамічніша, адже відбуваються певні зміни як у контексті вдосконалення спільної аграрної політики ЄС, так і згідно з динамікою переговорів, які відбуваються в рамках Світової організації торгівлі. Щоб інтегруватися у Європейський Союз, Україні необхідно змінити процес реалізації економічної та фінансової політики, відмовитися від протекціоністських заходів у сфері експортно-імпортних операцій, легалізувати тіньову економіку. Це відкриє можливості для розвитку кооперативних відносин.

Ключові слова

кооперація, сімейний кооператив, товарний кооператив

Повний текст

pdf

Посилання

  1. Кооперація. Юридична енциклопедія: в 6 т. Київ: Українська енциклопедія, 1998.
  2. Савіцька О. П., Савіцька Н. В. Державне регулювання інвестиційних процесів в Україні. Вісник Національного університету «Львівська політехніка». Менеджмент та підприємництво в Україні: етапи становлення і проблеми розвитку. 2011. № 714. С. 391–398.
  3. Бортнік К. О., Савіцька О. П. Актуальні проблеми та тенденції розвитку сільського господарства України. Кримський економічний вісник. 2014. 1 (08) лютий, ч. 1. С. 76–79.
  4. Лиса О. В. Інформаційно-аналітичне забезпечення якості сільськогосподарської продукції у підвищенні конкурентоспроможності вітчизняного аграрного ринку. Стратегія економічного розвитку: держава, регіон, підприємство: колективна монографія: у 2 т. Херсон: Гельветика. 2015. Т. 2. С. 300–312.
  5. Мидык И.-М. В. Методологические основы математического моделирования оценки качества продукции овощеводства. MOTROL. Commission of Motorization and Energetics in Agriculture. 2014. Vol. 16, № 4. Р. 205–211.
титулка Екон